کتاب بعد از زلزله

اثر هاروکی موراکامی از انتشارات نگاه - مترجم: بهرنگ رجبی-ادبیات رئالیسم جادویی

پس از زلزله‌ی وحشتناکی که در سال 1995 در شهر کوبه‌ی ژاپن رخ داد، هاروکی موراکامی شش داستان درباره‌ی شش شخصیت مختلف نوشت که هر کدام در نقاط مختلف جهان زندگی می‌کردند و به ظاهر هیچ ارتباطی با شهر کوبه و زلزله‌ای که در این شهر رخ داد، نداشتند. اما زندگی هر یک از آن‌ها تحت تاثیر این زلزله به کلی تغییر می‌کند.

«بهرنگ رجبی» مترجم این اثر می‌گوید: «هرکدام از داستان‌های این مجموعه طی دو سه سال، جداگانه و به زبان انگلیسی در مجلات مختلف منتشر شده‌اند. از آن‌جا که موراکامی مترجم انگلیسی به ژاپنی هم است، ترجمه‌ی انگلیسی داستان‌ها زیر نظر خودش انجام شده. او در طول ترجمه‌ی داستان‌ها، هرکدام را بازنویسی کرده و به متن آن‌ها افزوده است. به همین دلیل نسخه‌ی انگلیسی با نسخه‌ی ژاپنی داستان‌ها کاملا فرق دارد.»

رجبی درباره‌ی ترجمه‌ی این اثر می‌گوید: «ترجمه‌ی انگلیسی این مجموعه داستان در سال 2002 منتشر شد و من ترجمه‌ی فارسی این اثر را در سال 87 انجام دادم که برای چاپ دچار مشکلاتی شد. اما خوشبختانه با تغییرات خیلی جزئی بعد از شش سال قرار است منتشر بشود. البته در طول این چند سال تعدادی از داستان‌های این مجموعه با ترجمه‌های مختلف منتشر شده که اغلب آن‌ها از منابع اینترنتی هستند و متفاوت از نسخه‌ی اصلی اثر. این اولین بار است که هر شش داستان زلزله‌ی کوبه، یک جا و به صورت کامل در ایران منتشر می‌شود.»

وی در ادامه درباره‌ی ویژگی‌های این مجموعه داستان می‌گوید: «یکی از ویژگی‌های اصلی این مجموعه داستان این است که یک سری نکات و رمز، این داستان‌ها را به هم پیوند می‌دهد. در واقع برخی منتقدان آمریکایی براین باورند که "بعد زلزله" مجموعه داستان نیست، بلکه یک رمان است.»


خرید کتاب بعد از زلزله
جستجوی کتاب بعد از زلزله در گودریدز

معرفی کتاب بعد از زلزله از نگاه کاربران
خب، بد نبود، ولی نه ترجمه شاهکار بود و نه قلم خارق‌العاده.
یه حسی بهم می‌گه موراکامی هم مثل سامرست موام، مثل ماکسیم گورکی یا برنارد شاو، تا حد بسیار زیادی فراموش می‌شه.
تب‌زدگی بیشتر از تاثیرپذیری در ارتباط مخاطب با آثار این افراد نقش داره. تب که فروکش کنه، تفاوت شولوخوف، وولف و کوبو آبه با موراکامی‌ها پیدا می‌شه.

مشاهده لینک اصلی
اول می خواستم به کتاب سه امتیاز بدم اما داستان @شیرینی عسلی@ به قدری شیرین و جذاب بود که تصمیم گرفتم چهار امتیاز بدم

مشاهده لینک اصلی
من مطمئن نیستم چرا اما این مجموعه ای از شش داستان کوتاه که پس از زلزله کوبه اتفاق افتاد، فقط به منزل خود Blind Willow منجر نشد، Sleeping Woman ماه گذشته انجام داد. شاید به این دلیل که پنج داستان از شش داستان هیچ عنصر فانتزی مانند گربه سخن گفتن، زالو از آسمان نزنند، تلویزیون به طور خودکار در هنگام خواب شما یا ظاهر واقعی UFO زوم می شود. این 6 داستان کوتاه، عمدتا خالص درام و ناپدید شدن معمولی هستند، بدون اینکه خداحافظی کنند و یا به دلیل اینکه بی نهایت به تماشای تلویزیون نگاه می کنند یا نه، و غیره، و غیره، من نیز فکر کردم که اگر بخواهم بخشی از داستان ها درباره مردم باشد زنده ماندن در زمین لرزه کوب. مثل این نبود. در واقع، ارجاعات به زلزله کوبه فقط در حال گذار بود و می توانست بدون هیچ تاثیری بر داستان ها برداشته شود. داستان ها بسیار متفاوت از آنچه خواندن و دوست داشتن در Blind Willow، Woman Sleeping. به ویژه آخرین داستان @ Honey Pie @، به نظر می رسد مانند راوی است که هاروی خود را مانند Nicholas Sparks می نویسد. این شخصیت شخصیتی است که با همسرش پس از شوهرش ازدواج می کند که شخصیت دوستانه را دوست دارد و خانواده اش را ترک می کند. فیلیپین بسیاری از تلفن های همراه از کره و بعضی اوقات ژاپن وارد می کند بنابراین این داستان منحصر به فرد برای من است. کاراکتر Junpei به نظر می رسد که بهانه ای برای موراکامی می گوید: \"من می خواهم داستان هایی بنویسم که متفاوت از نوشته هایی هستند که من تا کنون نوشتم @ و این آخرین بند از کتاب را باز می کند. خوب، من هنوز یک طرفدار موراکامی هستم اما این کتاب چیزی را که من در مورد نوشتنش دوست داشتم ندارم. اما داستان امیدوار پنجمین است. این نام Super-Frog Saves Tokyo است. با این حال، پیام چیزی نیست که تحقیرآمیز باشد. در حقیقت، پیامی از یک میلیون داستان بوده است: این در تخیل است که در آن برنده شدن یا از دست دادن واقعا اهمیت دارد. خوب، حتی استفن کویس این را در یکی از هفت عادت خود قرار داد:Begin با پایان دادن به ذهن @ یا قدرت بینایی و یا قدرت ذهن. این پس از Quake اولین بار در ژاپن در سال 2000 (به انگلیسی در سال 2002) منتشر شد، در حالی که Coveys 7 Habits در سال 1989 منتشر شد. من میدانم حتی کوی در این مورد اصلی نیست. بنابراین مسلم نیست که موراکامی نیز چنین نباشد. چهار داستان دیگر فقط برای من حساس نیست و من دیگر درباره آنها صحبت نمی کنم (اما می توانید به روز رسانی های من را بخوانید اگر علاقه مند هستید). این کتاب ششم من موراکامی است: کافکا در ساحل (5 ستاره). تواریخ پرنده باد (4 ستاره). شیرین اسپوتنیک (5 ستاره). پس از تاریکی (4 ستاره). Willow کور، زن خواب (5 ستاره). من حدس می زنم که وقتی داستان کوتاه کوتاهی به موراکامی می آید به فلات می رسم. من می خواستم از یک رویکرد متفاوت شگفت زده شود. انتظار داشتم دوباره با افکار، کلمات و کاراکترهایش غرق شود. این کتاب به سادگی این کار را برای من انجام نمی دهد. امیدوارم با رمان هایش نباشد، زیرا هنوز هم چند نفر دیگر هستند که در شمع من هستند. من هنوز امیدوارم که بیشتر از همه کسانی که فانتزی، تنهایی، تمایل به همبستگی دارند، بیشتر به موراکامی باشد. من هنوز معتقدم که موراکامی هنوز یکی از آن نویسندگان است که خودشان را بازنویسی نمی کنند. آزمايش سعی در نوشتن متفاوتی در اینجا برای من کار نمی کند. متاسف.

مشاهده لینک اصلی
من نمی فهمم موراکامی از لحاظ شکل و سبک، داستان های این مجموعه به طور پیوسته کلیشه و غیر اصلی هستند. بارها و بارها او از همان تکنیک قدیمی خسته استفاده می کند: داستان را با یک صحنه در حال حاضر باز کنید و سپس به عقب برگردید و شرح مختصری از داستان زندگی شخصیت ها، آنچه را که در اینجا آورده اید، و به همین ترتیب قبل از بازگشت به حال حاضر و ادامه داستان. کسل کننده، کسل کننده و کسل کننده است. زبان مورد استفاده او ساده و ساده است. این دقیقا در حالت افراطی است: او هیچ تلاشی برای آزمایش زبان نمیکند، به استثنای احتمال اینکه نوشتن بد است، آزمایش است. شخصیت های او ماده اندکی دارند. آنها ایده آل و بد طراحی شده اند. قطعه های او کمبود پیچیدگی و عمق ندارند، تا جایی که آنها به نظر می رسید مانند ripoff های بد از کیمیاگر، و در عین حال کل کتاب در معرض نابغه قرار گرفته است. شرایط انسان در هر نوبت آشکار است. نوعی درخشندگی وجود دارد که از طریق ماندگاری می درخشد و چیزی را که بسیار بیشتر است روشن می کند. بهترین چیز، با این حال، زلزله است. کوبه، 1995. بیش از 6000 نفر کشته، 300000 بی خانمان. این موضوع مشترک است که از طریق تمام داستان ها اجرا می شود، آنها را در تمام عجیب و غریب خود ترکیب می کند. در هر داستان، زلزله یک رویداد محیطی است (این به صراحت از مهارت موراکامی ها می گوید: بسیار دشوار است که فقط در مورد آن صحبت کند) در زندگی شخصیت ها. اما همه آنها را نادیده می گیرد و کاملا بیان می کند که ایده مدرنیستی تغییر، نقدینگی، همه چیز را که ما فکر می کردیم امن و درست است که در چهره های ما ریشه دار شده و پرتاب می شود. این به خصوص در حال حاضر برای من تازگی است، چه با بوشهر. آنها همه ما را تکان دادند، حتی کسانی که از ما بودند مثل من که مستقیما تحت تاثیر قرار نگرفتند. این به ما نشان داد که ما ایمن نیستیم، به ما یادآوری کرد که زندگی نامطمئن است. اگر برای بوته های آتش نباشد، من فکر نمی کنم این کتاب را دوست داشته باشم.

مشاهده لینک اصلی
اگر شش نفر (یا دو نفر 19 ساله) این کار کوچک و تقریبا غیرمستقیم است، حتی اگر از داستانهای کوتاه تشکیل شده باشد. رویدادهایی که در هر داستان شرح داده میشوند، ارتباط بسیار تنگاتنگی با زمین لرزه کوب 1995 دارد. ، هر داستان قادر به نشستن به صورت خود و تفسیر به طور مستقل است. چیزی جز جالب توجه در مورد هر یک از داستان ها، به جز تا آنجا که آنها گرفتن کیسه های موراکامی - esque تم ها و چرخش آنها را به یک داستان. در اطراف 20 صفحه هر کدام، هیچ موضوع خاصی به سختی کار می کند. این بهترین مکان برای شروع نیست. شما نیاز دارید که به رمان های خود بپردازید تا ببینید که او واقعا خود را به اندازه کافی تحریک می کند. آن را به عنوان اگر استعداد خود را ندارد به اندازه کافی بلند به زودی در فرم کوتاه. در این مورد، حداقل، آن را فقط تکرار نمی کند: @ ... کار فاقد هر دو طراوت و حرکت نوین. @ شما می توانید تقریبا با همان مواد خود را بهتر انجام دهید. یا میتونی؟ این بستگی به اینکه چرا و چه چیزی می خواهید بنویسید: من می خواهم درباره افرادی که رویای و منتظر پایان شب هستند، بپرسند، چه کسی برای نور است و می تواند آنهایی را که دوست دارند نگه دارد. شاید آن را نه به اندازه ای آسان به نظر می رسد پروژه کلاس مطلوب: بنابراین پروژه شما را برای شما: هر چهار تا شش کلمه یا عبارات را از یکی از لیست های زیر انتخاب کنید و یک داستان کوتاه را در سبک پل برینت هاروکی موراکامی بنویسید. HEADNOTES: UFO در KushiroTellevision - زلزله - ناپدید شدن همسر - نامه - سفر - بسته بندی با چیزی در آن - UFO - دو دختر - عشق هتل - وان - خرس - زنگ - Ding-a-ling - شروع Landscape با FlatironTelevision - ساحل - driftwood - آتش سوزی - ماه - سخت - زمین لرزه - ویسکی - مدرسه - نقاشی - یخچال - خالی - خواب - رویای همه خدایان کودکان می توانند DanceHangover - ساعت از دست رفته - تلویزیون - مادر داغ - پسر خدا - نماز - دکتر - earlobe - سوپر قورباغه - بزرگ آلت تناسلی مرد - زمین لرزه - تپه moundThailandConference - بانکوک - جاز - نوار دام - ساندویچ - روح آزاد - سنگ - کتیبه - زمین لرزه - روی مار - خرس های قطبی Super-Frog موجب صرفه جویی TokyoBanker - قورباغه غول پیکر - کرم خاکی غول پیکر - خشم - زلزله - رویاهای - دیالکتیکی غیر قورباغه - چیزهای غیر منتظره اتفاق می افتد - چیزهای مورد انتظار اتفاق نمی افتد. - زلزله مرد - جعبه دیوانه - داستان ها - عشق نابهنگام جوان - ترفند ترفند - نگه داشتن ساعت - در مورد - آسمان سقوط - زمین شکاف باز - شما نمی توانید آن را دریافت کنید - هیچ یک از این به نظر می رسد واقعی @ زمان در محور خود را درون او مانند پرده تکان خوردن در نسیم ... آن را مانند هیچ چیز تغییر نکرده است از زمان آن بود 19. @

مشاهده لینک اصلی
4 Î ± من \"من άκιÎ\" من · من، من »Î¯Î¼Î ± Î ± من، من ‡ من\" من .ÎŠÏƒÏ Ï ‰ Ï € من \"من» Î¹Î³ÏŒÏ \"من من من νθÎμÏ\" βιβΠ»من Î ± من\" من ... من من من ± όμο ΜΠ... من ... من κάμι € Î ‡ Ï ‰ ικών βάσÎμι Î »من» من ÎμÎ¾Î¯ÏƒÎ¿Ï ... Î¿Î¹Î¿Ï \"من € Î ± Ï Ï ‰ Î من، من σÎμισμόÏ، من € این است که من ... من \"من» Î ± من \"من κÎμνÏ\" من من θÎμΠ± من \"من € οίο\" من · من ζÎμι من \"من، من\" من ικî®، من \"من ... دوم\" دوم ½ ÎμκÎμίνοÏ، II این است که من \"Î ± Ï Î ± « ... پایان νήσÎμι »Î ± من\" من \"است که من ± Î³Î½ÏŽÏƒÏ ¬ë | ¬ μιΠσÎμÎ¹Ï من من \"من و ضوابط γÎμÎ¼Î¬Ï من\" من € άι ÎμÏƒÏ ‰ من \"من Î®Ï Î ± Î ± Î · من\" CAM، Î ± Î ¹ κÎÎ½Ï \"من ¿من \"من ... من،\" ماشین Î¬Î½Î¸Ï Ï ‰ Ï € کنم من ± \"من Î ± Ï † من ... من\" I II ισμό ± Î من ... من \"νοικιÎ. 6 Î ± Ï † من \"Î®Ï من\" من ± شلیک نیم من، νίÎ'Î¹Î Î¤ÏŒÏ € Î ± Ï ‰ من، من θÎμνΠ±، ¹ من \"من ± من\" νο من \"من ... θÎμΠ± من\" من ± ¬ ικό \"Î ± Î ± Î ± ± λ »Î¬Î¾Î¿Ï ... ν ίσÏ\" من من \"κών، κά من من\" من ... من، من ± Î ¹ ΜΠ€ Î ± من \"من € Ï ... μόνο من من من من ± Ï ÏŒÎ¼Î¿ ¿من ... من κάμι Î³Î¬ÏƒÏ Î® polvihousut Î¯ÏƒÎºÎ¿Ï ... من \"من † Ï ‰ من، .Î'γΠ± Ï € Î · μÎÎ½Î ÏƒÏ ... · من\" من Î من ± من \"من ... من ... من Î¼Î¹Î¿Ï Î²Î¬Ï ...\" من ± Ï ‡ من ... «¸ê³» من · من † οβÎμÏ Î® ¬ · ÎγινÎμ درجه \"من Î¤ÏŒÏ من\" من · من، من † Î ± من \"من ± ± æ». این است که من \"ιόÏ\"  «من Î ± Ï Î¹Î²ÏŽÏ، polvihousut ίσκÎμÏ\" Î ± من \"من € ÎμÎ'ίο ‰ من\" من Î ± Ï Î½Î¿Î¹ÎºÎ¹Î Î ± Ï، . Î • من Î²Î¹ÏŽÎ½Î¿Ï ... ¹ \"من، νίκÎμÏ Î ± من\" من، Î§ÏŽÏ \"من\" من Î ± æ ». Î½Ï من \"من Ï Î¯Î¶Î¿Î½Ï\"، βÎμβΠ± Ï ‰ من، βÎμβΠ± Ï ‰ من، من ‰ من، من ± Î »پوشه νÎμξΠI II \"من ‰ من، ÎμίμΠ± من\" من Ï € ï »Î¬ÏƒÎ¼Î ± من\" من ± Ï € ΠισμÎνΠ· من، من Î'Î¹Î¬Ï Î¹ÎºÎ: \"من »Î½Î¿ ¸ê³ پوشه ίσΠνικΠ· فرم ¹.

مشاهده لینک اصلی
آنجلوپولوس Î¿Î¼Ï ... من € ï »Î¹ÏƒÎ¼ÏŒÏ،\" من · من، من ± من \"من ή من\" من ... ιμÎÎ½Î¿Î½Ï † Î ± σΠ·. Î'Ï من من »انتخاب ικών £ · · ¬\" من ‰ من، ¹ κοινό άξονΠ± من \"من · من، من Ï ±\" من ± من \" Ï † ή ¹ \"من من\" من σÎμισμό من \"من ... 1995، ¹ σÏ\" Î ± Ï € Î ± Ï € کنم من ικό \" Î ± Ï Î ± Ï Î ± \"من II من ... من، من» Î ± من \"من ± من\" من ... من ‰ من، من من من \"من ... من، من من من ± ± من\" من ± کنم من این است که من این است که من من \"من · من ίÎ'ιΠ± من\" من · Ï € ï »Î¿ÎºÎ®.Î\" Î ± Ï † من ... من £ ή ώσσΠ± Ï ‰ من، من ... Î½Î®Î¸Ï ‰ من، من € Ï ‰ من \" ˛ÏŒÙ \"من ... من €، γÎμμάÏ\" قطر، κά Î½Ï \"άνιΠ± من\" من ικî®، من € من ... من Î¹ÏƒÎ¿Ï € این است که من Î ± Î Ï ¬Î¼ÎμσΠ± \"من من € ï» Î¹ÏƒÎ¼ÏŒ Î ± من \"من † Î ± من\" من ± من \"من - موراکامی است که من\" من ± ‰ μÎμÎ¯Ï Ï \"من\" من ± ÎμνÎ'ιΠ† من، ¬ ماشین ιμοκΠE | ¬ »» من · μιΠ± Ï † من من Î ± Ï Î ± Ï € οÎ'ÎμÎ¹ÎºÎ½Ï \" Î ± Ï Î ± من \"من\" است که من · من، من \"من ·، ονιΠمن من † ζÎ.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بعد از زلزله


 کتاب الکس کولد - جلد 3
 کتاب لاوینیا
 کتاب خواهران استوری
 کتاب سرود سلیمان
 کتاب بازگشت به خانه
 کتاب قصر