معرفی کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)

اثر پاتریک زوسکیند از انتشارات لوح فکر - مترجم: مهدی سمسار-ادبیات رئالیسم جادویی

ارسال شده توسط ایران کتاب در تاریخ چهارشنبه 20 دی 1396
An acclaimed bestseller and international sensation, Patrick Suskinds classic novel provokes a terrifying examination of what happens when one mans indulgence in his greatest passion — his sense of smell — leads to murder. In the slums of eighteenth-century France, the infant Jean-Baptiste Grenouille is born with one sublime gift — an absolute sense of smell. As a boy, he lives to decipher the odors of Paris, and apprentices himself to a prominent perfumer who teaches him the ancient art of mixing precious oils and herbs. But Grenouilles genius is such that he is not satisfied to stop there, and he becomes obsessed with capturing the smells of objects such as brass doorknobs and fresh-cut wood. Then one day he catches a hint of a scent that will drive him on an ever-more-terrifying quest to create the ultimate perfume — the scent of a beautiful young virgin. Told with dazzling narrative brillance, Perfume is a hauntingly powerful tale of murder and sensual depravity.


خرید اینترنتی کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)
معرفی کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)
جستجوی کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار) در گودریدز

معرفی کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار) از نگاه کاربران
\"مردم می توانند چشم خود را به عظمت، وحشت، زیبایی و گوش خود را به ملودی یا فریب کلمات ببندند. اما آنها نمی توانستند از عطر فرار کنند. برای عطر یک برادر نفس بود. همراه با نفس وارد انسان شد، که نمی توانست از خودش دفاع کند، نه اگر بخواهند زندگی کنند. و عطر و بوی خود را به هسته خود وارد شده، به طور مستقیم به قلب خود رفت، و تصمیم گرفت برای خوب و همه چیز بین محبت و تحقیر، نفرت و شهوت، عشق و نفرت. او که عطر را تصدیق کرد قلب مردان را حکومت کرد. به خاطر عشق من به فیلم، من می خواستم این کتاب را برای مدت طولانی بخوانم. من در نهایت این کار را انجام دادم و اجازه دادم که به شما بگویم، من نا امید شدم. فلفل یک رمان زیبایی نوشته شده در مورد Jean-Baptiste Grenouille است، مردی باهوش که با حس فوق العاده ای از بو شناخته می شود، اگرچه او تنها انسان است چه کسی عطر و بوی خود را ندارد گرینویول تلاش می کند تا یک مکان را در جهان پیدا کند که به سختی وجود خود را به رسمیت می شناسد؛ فقدان بوی شخصی باعث می شود او در جهان غرق در عطش ما نامرئی باشد. زندگی ما را در میان میلیاردها تن از عطرهای مختلف صرف می کنیم، که بیشتر آنها نادیده گرفته می شوند. اما برخی از آنها با خاطرات ما ارتباط دارند، آنها بی رویه در روح ما حک شده است؛ طعم یکی از عزیزان، از روزهای بارانی شیرین، شب های سرد با آتش. چگونه یک مرد که از هیچ چیز بوی می دهد، یک مکان را در یک چنین دنیا پیدا کند؟ چگونه می تواند علامت خود را در قلب مردم اطراف او ترک کند؟ عطر داستان قاتل نیست؛ این داستان یک پسر ساده و بی رحمانه است که سعی کرد مردم را دوست داشته باشد - تا زمانی که متوجه شود که دوست دارد چیزی را که واقعا نمی داند بدتر از زندگی در سایه است. این کتاب فانتزی نیست، اگر چه ممکن است به نظر برسد؛ گرینول جستجو برای عطر کامل نماد تلاش ما برای هویت است که ما را به لحاظ اجتماعی قابل قبول است. و گاهی اوقات فراموش میکنیم، درست مثل Grenuille، آنچه که واقعا اهمیت دارد، تصویب صدها نفر نیست، بلکه پذیرش خودمان برای آنچه واقعا هستیم، نیست. به همین دلیل، اگرچه ژان باپتیست چندین بار به عنوان بد، به عنوان یک نفرین شناخته شده است و اگرچه وی چندین قتل را مرتکب می شود، خواننده نمی تواند به او کمک کند اما با او همدردی می کند؛ پس از همه، ما چند فداکاری را انجام دادیم تا مردم ما را دوست داشته و شخصیت های ما را تغییر دهند؟

مشاهده لینک اصلی
این عطر می لرزد هاهاها من اینقدر عجیب.

مشاهده لینک اصلی
همه چیزهایی که من میدانم فقط از عطرها متنفر هستم پس از خواندن این کتاب

مشاهده لینک اصلی
کتاب در پرواز پس از تبادل پر جنب و جوش از طریق Wazzup، با توجه به رتبه بندی امتیازات بیش از حد سخاوتمندانه است. خواندن ارزیابی ها baricco دو گزارش به سر، و من در حال حاضر طولانی (vabbè پیش پا افتاده)، پائولو کوئلیو، سینما، نقاشی هانکه (و در اینجا من کاملا موافق نیست) nonchà © پیتزا با bufala.al نوبت من نقل قول می کنم آدری هپبورن - A \" من اعتقاد دارم که جنس sopravvalutato است \"(LHA گفت، LHA گفت در سال 1951.) - اما رزرو سمت راست به مخالفت، و نوار drakkar که ما appestava لنز به احزاب در سال 80.e در اینجا، صحبت کردن در مورد عطر، من از این کتاب به یاد دارم süskind، عبارت فریبکارانه است که قضاوت های عواطف را جمع آوری کرده است و من فکر می کردم که نمی توانم آن را بخوانم. نوشتن سنگین، و من فقط به خاطر ترجمه باور نمی کنم. این ایده نیز اصلی است، اما به طوری که خستگی و رنجی که خستگی را تحت تأثیر قرار می دهد، رفتار می شود. süskind در بازی Whatsapp من نمی توانم شما را وارد کنید، اما در اینجا آن را به شما لمس است. شش مبالغه، surestimà ©، overstimated، NA ستاره و نیم sòla.due و نیم فقط به سخاوتمندانه.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب واقعا جالب بود اما من واقعا این را دوست نداشتم. نمی توانستم منتظر بمانم تا با آن کار کنم، اما زمان زیادی را صرف آن کردم که به پایان برسد؛ زیرا من واقعا آن را دوست نداشتم. احساس نوشتن کرد و طرح فقط بسیار آماتور بود. امیدوارم فیلم بهتر باشد

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)


#ادبیات اقتباسی - #داستان معمایی - #داستان تاریخی - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #ادبیات رئالیسم جادویی - #داستان وحشت - #ادبیات آلمان - #دهه 1980 میلادی - #کتاب هایی که به بیشترین زبان های دنیا ترجمه شده اند - #انتشارات لوح فکر - #پاتریک زوسکیند - #مهدی سمسار
#انتشارات لوح فکر - #پاتریک زوسکیند - #مهدی سمسار
کتاب های مرتبط با - کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)


 کتاب کافکا در کرانه
 کتاب طبل حلبی
 کتاب شهرهای ناپیدا (نامرئی)
 کتاب صد سال تنهایی
 کتاب گزارش یک مرگ
 کتاب پاییز پدرسالار