کتاب سرود سلیمان

اثر تونی موریسون از انتشارات نشر چشمه - مترجم: علی رضا جباری (آذرنگ)-ادبیات رئالیسم جادویی

آهنگ سلیمان یک رمان سال 1977 توسط نویسنده آمریکایی تونی موریسون است. این پیروی از زندگی مکون Milkman Dead III، یک مرد آفریقایی-آمریکایی است که در میشیگان زندگی می کند، از زمان تولد تا بزرگسالی. Milkman Dead در مدت کوتاهی پس از یک محفل محله ای متولد شد که خود را از روی پشت بام در تلاش بیهوده در پرواز گذراند. برای بقیه عمر او نیز تلاش خواهد کرد پرواز کند. تونی موریسون با استفاده از این رمان درخشان، تصور می شود که داستان سیزده ساله را به طرز شگفت انگیزی از جمله Saul Bellow یا گابریل گارسیا مارکز (Gabriel Garsía Márquez) ترجمه می کند. موریسون به عنوان Milkman از شهر روستای بنت به جای ریشه های خانواده اش می گوید، موریسون یک بازی کامل از استریو ها و سحرآمیزان، دروغگو ها و تروریست ها، ساکنان یک دنیای سیاه و سفید را به طور کامل درک می کند.


خرید کتاب سرود سلیمان
جستجوی کتاب سرود سلیمان در گودریدز

معرفی کتاب سرود سلیمان از نگاه کاربران
یک کتاب عالی یکی از نوع. یک زمان به نظر عجیب و غریب، چگونگی پریدن آن به زمان های مختلف و در داخل و خارج از مردم فکر کرد. اما از آنجایی که من خواندم، شروع به دیدن سبک نوشتن کردم.

مشاهده لینک اصلی
Id فقط خواندن این را تمام کرد و در رختخوابم نشسته بود، فکر کردن به داستان، زمانی که تلفنم را برداشتم و توییتر را باز کردم. اولین چیزی که من دیدم نام Till بود که به نظر می رسید خیلی آشنا بود تا زمانی که متوجه شدم که Id آن را در کتاب Id به پایان رسانده است. ابتدا فکر کردم این یک تصادف عجیب و غریب است که توییتر در مورد دیگری پسر سیاه پوست با نام Till صحبت می کند، اما آن همان از سال 1955 است. زن را که به دادگاه گفته بود که امت تیل به صورت شفاهی و فیزیکی او تهدید کرده بود، دروغ گفت. برای این دروغ تا مرگ، به طرز وحشیانه مورد ضرب و شتم، شلیک، شکنجه و قتل قرار گرفت. این فقط یک کتابی بود که قتل را در روزی که معلوم شده بود، بی گناه را خوانده بود (چیزی که ما قبلا می دانستیم اما اکنون تأیید شده است)، به نظر من فوق العاده ای است. و تصادفی خالص ... و هنوز. این برای هیچ چیز موریسون این را شامل نمی شود. و نه برای هیچ چیز او آن را در یک روایت تاریخ، خشونت و نژاد شامل می شود. هرچند که بیست سال بعد نوشته شده بود و او فقط می توانست کاری انجام دهد. او نمی کرد از آنجا که این یک قتل است که چیزی در آمریکا تغییر کرده است، و چیزی در روایت نیز تغییر می کند. از آنجا که داستان در خلاء وجود ندارد. موریسون خیلی خوب است، از این موضوع آگاه است. آواز سلیمان داستان مكون مرده یا شیرین است كه بدون اطلاع كوچك، تحت تاریخ پدر و مادرش و خانواده اش خفه می شود. شخصیت او، زندگی و آینده او را خفه می کند، زیرا هرگز فرصتی برای شکوفایی در خارج از سایه گذشته ندارد. Milkmans خود را به سوی تحقق در می آورد؛ دانستن آن چیزی است که گفته می شود کافی نیست، باید بیرون برود و برای خودش کشف کند. دانش واقعی باید واقعی باشد، باید برای آن مبارزه کرد و برنده شود. Milkman می داند بسیار، و بسیار کمی متوجه است. این برای بسیاری از ما درست است. ما بی رحمانه عمل می کنیم، یا به طرز تاسفانه، ما با همدردی، بی تفاوتی یا همدلی عمل می کنیم، چرا که نمی دانیم بهتر است. برای شناخت بهتر ما باید بیرون برویم و کارها را انجام دهیم، چیزها را ببینیم و در مورد آنها فکر کنیم و به صورت آگاهانه عمل کنیم. دانستن تاریخ تولد کمی از نفرت و تعصب، در حالی که تاریخ کامل وضوح و بینش را می دهد. اما شما همچنین باید تصمیم بگیرید که چه روایتی به آن ایمان بیاورید، کدام جهان برای خودتان است؛ یکی از مبارزه و دادن یا یکی از گرفتن و ماندن منفعل؟ همچنین داستان داستان های خانوادگی و شناختن شما از کجا و از کجا آمده است. این تنها زمانی نیست که Milkman به طور ناخواسته خود را در قدمهای سلیمان پیدا کند، او متوجه می شود که او چه کسی است یا حداقل چه کسی بوده است و چه کسی هنوز ممکن است تبدیل شود. موریسون دایره های پیچیده ای را در اطراف شما می کشد، با کلمات، شخصیت های او، داستان او، تنظیم او و طرح های ظریف. داستان او می گوید، همانطور که من ابتدا به شدت می خواستم اشاره کنم، به گذشته و حال می رسد و دو را با هم مرتبط می کند. اگر چه چهل سال از زمان انتشار آن، مهم نیست. هنوز هم مربوطه هنوز گیج کننده است، هنوز هم بسیار زنده است.

مشاهده لینک اصلی
رمان موریسون مرا گرفت. نه تنها خلاقانه و بلافاصله از لحاظ زبان نوشته شده است، بلکه از لحاظ ساختار و مفاهیم، ​​جامعه شناسی نیز قانع کننده است. تصویری که به تاریخ و فرهنگ سیاه و سفید خاص داده شده، پرچین است. روش موریسون از استفاده از خانواده و خانواده در حال حاضر برای پویایی و کشف زمینه های تاریخی و روانشناختی مؤثر است و روایت در موارد غیر منتظره و در عین حال قانع کننده است. با خواندن فاکنر نور در ماه اوت، به نظر من غیرممکن است که دو رمان را در رابطه با چشم انداز و تجربیات نژادی جنوب مقایسه نکنند. فاکنر، احتمالا انتظار دارد که تجربه سیاه را از «مفهوم» سیاه تر از موریسون بررسی کند، اما هر دو به تجربیات و پویایی های نژادی و پیامدهای آنها حساس هستند. در این رمان، داستان عمدتا از جوان ترین مكون مرده ( â € œMilkmanâ €)، این روایت سی سال زمان را در اواسط قرن بیستم تحت پوشش قرار می دهد، آغاز می شود در یک شهر کوچک در نزدیکی دیترویت و در حال حرکت به جنوب به ویرجینیا. این Milkman جستجو برای ریشه های خانواده و، در نهایت، برای هویت خود است. او یک خانواده ناکارآمد است - یک کلیشه، و چه خانواده ای وجود ندارد؟ â € با والدین جدا از یکدیگر، هر کدام از آنها بیش از حد اعتماد به نفس او؛ با جدایی از بستگان نزدیک؛ با اشاره به ثروت پنهانی که او نمیتواند پیدا کند؛ با قتل های نژادی که اصرار دارند انتقام بگیرند؛ و با همدستی او در این همه عمدتا از بی ثباتی و وابستگی راحت است. فقط در نیمه دوم کتاب، او ابتکار عمل خود را به تنهایی، با تکیه بر خود، انجام سفر به جنوب در جغرافیای و بازگشت در زمان برای پیدا کردن توضیحات و در واقع، پیدا کردن خود را، رشد به بلوغ به مدت زمان تاخیر نشان می دهد. این بلوغ بوسیله افسردگی رادیکال دور از مفروضات، اموال و هویت های انباشته شده که بر آن تکیه کرده اند، حاصل می شود، که بخش مهمی از خود پذیرش است. موریسون در این روایت عمیق، موضوعات مركزی اسطوره شناسی فرهنگی، پرواز، خویشاوندی، نامگذاری و تلاش برای هویت فردی را به پارچه ای غنی و فراموش نشدنی می پردازد. روش های بسیاری برای ارزیابی برتری یک متن از ادبیات وجود دارد و بسیاری از آنها شایستگی دارد منتقدان مدرن، به ویژه در آکادمی، معتبر هستند حتی زمانی که نتوانند خواننده را لمس کنند. در طی یک دوره زندگی خواندن، سه معیار را به وجود آوردم که ممکن است به نظر خام یا ساده باشد اما برای ارزیابی یک کتاب و برای تعیین اینکه آیا آن را خوب است، ارزش آن را داشته باشد، معنی دار است. معیار شماره 1: آیا این کتاب برای چند روز پس از آن قرار دارد؟ معیار شماره 2: یک سال بعد، آیا می توانم در مورد آن، شخصیت های آن، طرح آن، آن ها را در مباحث پایدار لمس کنم؟ و معیار شماره 3: آیا کتاب به نوعی من را تغییر داد؟ آیا تا به حال من را تحت تاثیر قرار داده اید که تجربه های مختلفی را تجربه کنید تا بتوانید زندگی خود را با آگاهی و قدردانی بیشتر زندگی کنید؟ من هنوز نمی توانم برای این رمان تاثیر بگذارم، اما من فکر می کنم که معیارهای اول و سوم را برآورده می کند و شروع خوبی است.

مشاهده لینک اصلی
فال ماهجونگ این مرا بوی جدید من را دوست دارد و من در مورد هر یک از کتاب های دیگر مراقبت نمی کنم !!!! وای . وای . بسیاری از احساسات مختلف و من حتی نمی توانم آنها را از بین ببرم تا حتی انعطاف پذیر باشند. این کتاب نوآوری در خالص ترین شکل آن است و من فکر نمی کنم که هیچ کدام از کلمات من بتواند به طور کامل آن را کامل کند. بی نظیر پیروزی تونی موریسون.

مشاهده لینک اصلی
هنگامی که یک کتاب را تمام کنید و همه چیز را که می توانید بگوئید ناامید می شوید زیرا شما به طور کامل شما را از بین می برد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سرود سلیمان


 کتاب در ستایش مرگ
 کتاب زندگی پی
 کتاب شطرنج در برابر آینه
 کتاب برف
 کتاب شهرهای بی نشان
 کتاب قصه گو